Erasmus Personel Hareketliliği

Personel Hareketliliği İçin Başvuru Nasıl Yapılır ?

Hareketliliğin nezaman açılacağına dair ilan takvimimiz ana sayfamızda yer alan önemli tarihler bölümünde yer almaktadır. (Gün olarak tam tarih belirtilmemekle beraber hangi ay içerisinde açılacağı ilgili takvimde yer alır.) Ancak bütçe miktarımıza göre ek ilan yayınlamamız da söz konusu olabilir; bu sebeple öncelikle üniversitemizin ana sayfasında ve uluslararası ilişkiler koordinatörlüğümüzün internet sayfasından yayınlanan güncel ilanları takip etmenizi öneririz.

Eğer aktif bir başvuru söz konusu ise erasmus başvuru modülünden başvurunuzu yapabilirsiniz. (Başvuru modülününe aşağıda yer alan butondan ulaşabilirsiniz.) Online başvurunuzun çıktısını alarak imzalayınız. Bu belge ilanda belirtilen başvuru evraklarının son teslim tarihine kadar bağlı bulunduğunuz birimin erasmus koordinatörüne teslim edilmelidir.

Başvurunuzu online olarak gerçekleştirdikten sonra bilgi formunu  da (formu aşağıdan indirebilirsiniz.) doldurarak çıktı alınız. Bu belgeyi de imzalayarak diğer belge ile birlikte biriminizde yetkili erasmus koordinatörüne teslim ediniz.

Erasmus Başvuru Modülü ulaşmak için tıklayınız

Bilgi Formu

HAREKETLİLİK ÖNCESİ

Bu kapsamda iki tür hareketlilik söz konusudur; bunlardan ilki eğitim verme olup “teaching agreement” olarak adlandırılır.Bir diğeri ise eğitim alma hareketliliğidir ve “training agreement” olarak adlandırılır. Siz bu kapsamda hangi tür hareketliliğe başvuru yaptıysanız ona göre aşağıda yer alan belgeleri hazırlayarak ilanda belirtilen son teslim tarihinden önce koordinatörlüğümüze elden teslim etmelisiniz

  • Teaching Agreement  veya Trainig Agreement 

Bu belgeyi doldurarak kendiniz imzalıyorsunuz ardından “sending institution” kısmını uluslararası ilişkiler ofisi koordinatörümüzün imzalaması gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra imzalı nüshayı taratarak karşı kuruma mail atıyorsunuz; onlarda aynı şekilde imzalayarak taratıp size mail gönderiyorlar. Böylece belge üç imzalı olarak tamamlanmış oluyor.

Teaching Agreement

Training Agreement

  • Kabul Mektubu

Bu belge gideceğiniz kurumdan aldığınız kabul mektubudur. Eğer karşı kurumla konuşup bir onay maili aldıysanız ancak henüz kabul mektubunuz elinize ulaşmadıysa hareketlilik öncesi kabul mektubunu teslim etmeniz şartı ile size göndermiş oldukları onay mailini bu belge yerine sayabiliriz.

  • Halk Bankası Erzincan Şubesinde Euro hesabı

Yalnızca Erzincan/Merkez Halk Bankası şubesinden açılmış olan euro hesabı kabul edilmektedir. Diğer banka veya şubelerde yer alan hesaplar hem işlemlerde aksamalara sebep olacağından hemde transferlerde işlem ücretleri çıkacağından kesinlikle kabul edilmemektedir.

  • Yönetim Kurulu Kararı veya Görevlendirme Belgesi

Yurt dışına çıkacağınız aralık için bağlı olduğunuz birimden onay almanız gerekmektedir. Bu belge aldığınız onayı gösterir. Söz konusu işlemleri yaparak aldığınız onayı diğer belgelerle beraber koordinatörlüğümüze teslim ediniz.

HAREKETLİLİK SONRASI

  • Katılım Sertifikası (Hareketliliğin Erasmus kapsamında yapıldığını belirtecek şekilde hazırlanmış)
  • Biniş kartları
  • Pasaport giriş çıkış mühürleri
  • Nihai Rapor formu (2 nüsha ıslak imzalı) 

 

Eğitim Alma Hareketliliği Nihai Rapor

Ders Verme Hareketliliği Nihai Rapor

 

ÖNEMLİ ARAÇLAR / BİLGİLER / EVRAKLAR

Daha Önce Üniversitemizden Hareketlilik Gerçekleşen Üniversiteler

Mesafe Hesaplama Aracı

Örnek Hesaplama